Wybór dobrze dobranej sukni ślubnej to tylko połowa sukcesu. Niezmiernie ważnym elementem stylizacji ślubnej są dodatki, którym należy poświęcić równie dużo czasu co samej sukni. Dodatki stanowią dopełnienie całej stylizacji, podkreślają piękno kreacji i zazwyczaj te drobne elementy decydują o efekcie końcowym.

W jaki sposób rozpocząć poszukiwania odpowiednich dodatków ?


Przede wszystkim warto pamiętać o kilku zasadach wedding planner.  Dodatki muszą idealnie współgrać z modelem sukni i tworzyć spójną całość w całej stylizacji, dlatego ważne jest aby wybierać je dopiero po zakupie bądź rezerwacji konkretnej sukni ślubnej. Wyjątkiem są buty. Najlepiej zdecydować się na zakup obuwia przed wyborem sukni i zabierać je ze sobą na przymiarki. Pozwoli to na uniknięcie stresu związanego z niedopasowaniem długości sukni. Pamiętajmy, że buty muszą być idealnie dopasowane, przede wszystkim bardzo wygodne i niezbyt wysokie. Musimy czuć się w nich komfortowo by móc przetańczyć całą noc.

Jeżeli zdecydujemy się już na konkretny model, kolejną ważnym elementem jest wybór nakrycia głowy.  Możliwości jest wiele, od tradycyjnego welonu, na który wciąż decyduje się większość przyszłych pań młodych, po woalki, kapelusze czy ostatnio niezwykle modne wianki z żywych kwiatów. Niezależnie od tego na który z tych dodatków się zdecydujemy, istotne jest aby idealnie współgrał z modelem sukni.

Kolejnym etapem komponowania stylizacji przyszłej panny młodej  jest wybór okrycia wierzchniego, szczególnie wtedy gdy nasz ślub odbędzie się w chłodniejszych miesiącach. Zazwyczaj salony sukien ślubnych oferują szereg okryć wierzchnich, takich jak płaszcze, bolerka czy szale i nie powinno być problemu ze znalezieniem okrycia w odcieniu pasującym do sukni.

W momencie, w którym mamy pewność jak będzie wyglądała nasza suknia możemy rozpocząć poszukiwania odpowiedniej biżuterii. Trzymajmy się jednak żelaznej zasady- mniej znaczy więcej. Jeżeli nasza suknia jest bogato zdobiona, należy zachować umiar przy wyborze biżuterii. W takim przypadku doskonale sprawdzą się delikatne kolczyki i bransoletka,  zrezygnujmy jednak z naszyjnika. W przypadku gdy zdecydowałyśmy się na skromną suknię możemy zaszaleć z dodatkami.

Pamiętajmy, że dodatki ślubne powinny podkreślać charakter Panny Młodej. Osoby, które na co dzień nie noszą strojnej biżuterii, również w dniu ślubu nie powinny się na taką decydować. Należy zachować umiar i dokonać wyboru, w którym będziemy się dobrze czuły.

Kolejnym niezwykle istotnym etapem decydującym o efekcie końcowym całej stylizacji jest wybór wiązanki ślubnej. Kolory i kwiaty wybrane do skomponowania bukietu powinny nawiązywać do motywu przewodniego naszego wesela.  Jeżeli zdecydowałyśmy się zaakcentować jeden mocniejszy kolor, wprowadźmy go również do naszej wiązanki. Przede wszystkim jednak bukiet powinien pasować do sukni ślubnej oraz panny młodej. Tutaj ogromne znaczenie ma również kształt bukietu. Okrągłe dobrze będą pasowały do osoby drobnej, szczupłej, natomiast te o spływającym kształcie wydłużą i wyszczuplą optycznie sylwetkę.

Końcowym, ale niezwykle ważnym elementem jest wybór makijażu oraz fryzury ślubnej. Nie warto zostawiać tego etapu przygotowań na ostatnią chwilę. Na kilka miesięcy przed ślubem należy umówić się na wykonanie próbnego makijażu oraz fryzury. Warto zabrać ze sobą zdjęcie sukni ślubnej by ułatwić fryzjerowi dopasowanie odpowiedniej fryzury.

Miłego poszukiwania dodatków i komponowania stylizacji ślubnej, która z całą pewnością zachwyci naszych gości, a dla nas okaże się najprzyjemniejszym elementem ślubnych przygotowań  ! Poniżej prezentuję kilka inspiracji  🙂