Dobór odpowiednich barw, które dominowały będą podczas naszej uroczystości to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że wybór jest ogromny. Przeglądając  czasopisma o tematyce ślubnej, fotografie dekoracji , czy artykuły na blogach tematycznych spotykamy się z  interesującymi aranżacjami w różnych kolorach. Planując własną uroczystość nie potrafimy zdecydować się w jakie barwy ubrać swój wielki dzień. Dobór kolorów jest kluczowym elementem podczas planowania stylu i konwencji przyjęcia. Odpowiednio dobrane kolory nadają charakter uroczystości.

Sukces pięknie zaaranżowanego przyjęcia tkwi w odpowiednim doborze barw. Dobrze dobrana kolorystyka potrafi stworzyć  wyjątkową scenerię, a naszemu przyjęciu nadać niepowtarzalny charakter. Pamiętajmy jednak o żelaznej zasadzie: mniej znaczy więcej. Nie warto decydować się na zbyt wiele barw. Postawmy na 2, maksymalnie 3 kolory przewodnie (najlepiej położone obok siebie w palecie barw).

Idealnym rozwiązaniem będzie wybór jednego koloru w kilku odcieniach.

Takie rozwiązanie zagwarantuje harmonię oraz spójność naszego przyjęcia.

Jeżeli planujemy organizacja ślubu w stylu romantycznym czy vintage dobrym pomysłem do uzyskania wymarzonego efektu będzie wykorzystanie koloru różowego. Paleta odcieni różu jest szeroka: od cielistego, jasnego różu, poprzez stłumiony, brudny róż, oraz brzoskwiniowy. Odpowiedni połączenie barw daje nam szereg możliwości do wykorzystania podczas dekoracji przyjęcia weselnego i nie tylko.

Kolor różowy możemy włączyć do naszej stylizacji ślubnej np. buty w kolorze brudnego różu będą idealnie komponowały się z bielą sukni a bukiet ślubny stworzony z kwiatów w jasnych odcieniach różu będzie doskonałym dopełnieniem całej stylizacji.

Poniżej prezentuję garść inspiracji z odcieniami różu w roli głównej.