Każda para przygotowująca swój wielki dzień dokłada wielu starań aby stworzyć oprawę wizualną uroczystości, która na długo zagości w pamięci zebranych uczestników, stanie się niepowtarzalna i wyjątkowa.

Kluczem do sukcesu jest stworzenie dekoracji, które podkreślą charakter wybranego miejsca, nadadzą klimatu oraz stylu naszej uroczystości.

Planując dekoracje naszego przyjęcia przede wszystkim warto zastanowić się jaki styl będzie odpowiedni dla wybranego przez nas miejsca. Nie warto na siłę wykorzystywać dekoracji, które po prostu nie będą pasowały do wnętrza zarezerwowanej sali, pałacu, namiotu czy dworku.

Efekt może być odwrotny do zamierzonego. I tak w przypadku eleganckich pałacowych wnętrz ciężko będzie nam zagospodarować przestrzeń w celu uzyskania efektu iście sielskiego wesela, z wykorzystaniem dekoracji nawiązujących do takich klimatów.


 

 

Odpowiednie miejsce

Warto wykorzystać potencjał wybranego przez nas miejsca.

Jeżeli planujecie zorganizowanie Waszego przyjęcia pod namiotem, zdecydujcie się na dekoracje, które swoim stylem nawiązują do bliskości natury.

Tutaj pole do popisu jest ogromne. Doskonale sprawdzą się dekoracje wykonane z naturalnego drewna: pieńki, drewniane krążki, stare skrzynki. Drewno idealnie skomponuje się z bukietami stworzonymi z wielu gatunków kwiatów, a także wszelkimi szklanymi dekoracjami: butelki ozdobione rafią, słoiczki, które mogą odegrać rolę świeczników, latarenki czy wazony.

W przypadku przyjęcia zorganizowanego pod namiotem można wykorzystać zupełnie odmienne dekoracje, które swoim stylem podkreślą elegancki charakter przyjęcia, w stylu glamour.

Decydując się na taki motyw przewodni warto wykorzystać dekoracje skomponowane w jasnych barwach od dekoracji kwiatowych, eleganckich wazonów czy zamieszczonej na stołach papeterii.

 

 

Dekoracje kwiatowe

Chyba nikt z nas planując uroczystość nie wyobraża sobie jej bez dekoracji kwiatowych.

Planując całe przedsięwzięcie jakim jest organizacja przyjęcia warto dłuższą chwilę poświęcić na dokładne przemyślenie tego etapu przygotowań. Kilka pomysłów sugeruje wedding planner.

Kwiaty nadają charakteru naszemu przyjęciu, wprowadzają nastrój, stanowią doskonały element całej scenografii, pięknie prezentują się na zdjęciach. Żaden element dekoracyjny nie potrafi odmienić wnętrza tak jak żywe kwiaty.

Dobór dekoracji kwiatowych to kwestia bardzo spersonalizowana, zależy przede wszystkich od naszych indywidualnych preferencji, motywu przewodniego przyjęcia oraz budżetu, którym dysponujemy, ale dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

Przede wszystkim sezonowość kwiatów, z którą nieodzownie powiązana jest ich cena. Istnieje możliwość sprowadzanie kwiatów, które w danym okresie nie występują u nas w Polsce , jednak związane jest to ze znacznie wyższym kosztem finalnym. Warto zwrócić uwagę na kwiaty, które są ogólnie dostępne w danym sezonie.

Drugim istotnym elementem jest określenie budżetu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na dekoracje kwiatowe.

Znacznie tańszą i ciekawszą! opcją może okazać się przygotowanie kompozycji kwiatowych we własnym zakresie, angażując w ten element przyjaciół oraz najbliższą rodzinę. Kwiaty zakupione na giełdzie lub te pochodzące z przydomowego ogródka na pewno nie zrujnują naszego budżetu, a z pewnością nie będą odbiegały urokowi od tych przygotowanych przez profesjonalną florystkę.

Nie ma nic piękniejszego niż żywe i pachnące kwiaty.

Oświetlenie

Nic tak nie wprowadza odpowiedniego nastroju podczas przyjęcia jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Światło potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a nudne wnętrze zmienić w klimatyczne i wyjątkowe miejsce.

W przypadku dekoracji światłem możliwości do wykorzystania jest bardzo wiele. Jeżeli dysponujecie wysokim budżetem warto zainteresować się wynajęciem profesjonalistów, którzy zadbają o odpowiednie oświetlenie Waszego przyjęcia. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się żarówki, wykorzystane do oświetlenia miejsca przyjęcia czy dekoracje światłem ledowym.

Innym sposobem do stworzenia świetlistej oprawy jest wykorzystanie latarenek oraz lampionów. Można użyć je do dekoracji stołów, barów czy ogrodu. Pięknie prezentują się zarówno w dzień jak i po zmroku. Z całą pewnością dodatkowego uroku oraz szyku nadadzą ustawione na stołach świece, które wprowadzą naszych gości w wyjątkowy nastrój.

Tabliczki i drogowskazy

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są drewniane drogowskazy. Oprócz swojego niezwykle urokliwego wyglądu mają również praktyczne zastosowanie. Naszym gościom ułatwiają komunikację podczas przyjęcia. Wskazują np. miejsce ceremonii zaślubin, bary, czy toalety.

Takie drobne detale wprowadzają naszych gości w zachwyt.

Meble z przeszłością

Ciekawym pomysłem do udekorowania miejsca przyjęcia jest wykorzystanie mebli , które kilkadziesiąt lat temu były niezastąpione w domach naszych dziadków. Starą witrynę możemy wykorzystać jako podstawę , na której ustawimy szereg słodkości aranżując słodki bufet, a na wiekowym stoliczku ustawimy księgę gości.

Takie dekoracje świetnie sprawdzą się podczas przyjęć w stylu rustykalnym czy vintage.

Kolorowe pompony

Jest to stosunkowo niedrogi ale bardzo efektowny pomysł do udekorowania naszego przyjęcia.

Możemy zrobić je sami, wykorzystując bibułę lub kupić gotowe. Wśród tych gotowych mamy do wyboru szereg kolorów oraz różne rozmiary. Takie pompony zawieszone na suficie, czy wykorzystane do dekoracji np. kącika ze słodkościami wprowadzą naszych gości w romantyczny nastrój a naszemu miejscu nadadzą wyjątkowego uroku.


Istnieje wiele pomysłów, które możemy wykorzystać do dekoracji naszego przyjęcia. Niezwykle istotne jest aby dopasować dekoracje do miejsca, w którym zaplanowana jest uroczystość oraz jej motywu przewodniego. Warto dokładnie zastanowić się nad wykorzystaniem elementów dekoracyjnych. Odpowiednio udekorowane przyjęcia są zawsze bardziej interesujące, wprowadzają wyjątkowy nastrój, a naszym gościom pozwalają stwierdzić, że uroczystość została dopracowana w każdym detalu.