Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Oczywiste jest, że suknia ślubna powinna być spełnieniem marzeń kobiety – idealna, wymarzona, jak ze snów. Jednak rzeczywistość czasami wygląda zupełnie inaczej, a wizyta w salonie sukien ślubnych uświadamia Pannom Młodym, że tak naprawdę zupełnie inny fason i krój zawładnął ich sercem. W brew pozorom wybór kreacji jest trudnym zadaniem, do którego należy podejść w profesjonalny sposób. Zastanawiacie się, na co zwrócić uwagę i jak wybrać tę idealną suknię.

 

 

  1. Daj sobie czas

Nie oczekuj, że podczas pierwszej wizyty w salonie sukien podejmiesz ostateczną decyzję. Pamiętaj, pośpiech jest złym doradcą. Dlatego poszukiwania warto rozpocząć około 8 miesięcy przed ślubem, bo może nawet nie zdajesz sobie sprawy, ale realizacja zamówienia może trwać nawet i pół roku.

  1. Konsultant ślubny

Konsultantki ślubne to wróżki, które zawsze służą pomocą. Do salonu sukien warto wybrać się nie tylko z bratnią duszą, ale i z profesjonalistką, która jak nikt inny, będzie służyła dobrą radą i udzieli Ci wielu cennych wskazówek.

  1. Budżet

Jednym z kluczowych elementów jest budżet jaki możesz przeznaczyć na suknię marzeń. Określ go, jeszcze zanim po raz pierwszy wyruszysz na poszukiwania.

 

  1. Otwartość

Nawet jeśli w myślach masz już zapisany model wymarzonej sukni ślubnej, nie zamykaj się na inne propozycje. Może do Twojej sylwetki, figury i urody pasuje zupełnie inna kreacja niż pierwotnie mogłoby Ci się wydawać.

  1. Tkanina i jakość

W brew pozorom tkanina z jakiej uszyta jest suknia ślubna jest niezwykle istotna. Panna Młoda powinna wyglądać przepięknie aż do samego rana. Podatny na gniecenie się materiał, nie jest na pewno dobrym pomysłem. O każdy szczegół zapytaj profesjonalistkę w salonie sukien ślubnych.

 

  1. Styl przyjęcia weselnego

Wbrew pozorom, styl przyjęcia weselnego jest niezwykle istotny podczas wyboru sukni ślubnej. Inna kreacja będzie współgrała z przyjęciem organizowanym w stylu rustykalnym, a zupełnie odmienna z tym w stylu glamour.

Drogie Panny Młode pamiętajcie, suknia ślubna powinna podobać się przede wszystkim Wam i to Wy powinnyście czuć się jak milion dolarów.

Źródło zdjęć: Pinterest.com