Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

 

Wybór sali weselnej jest niełatwą decyzją, która wielu Narzeczonym spędza sen z powiek. Bez wątpienia jest to także największy wydatek jaki czeka Młodą Parę. Wyjątkowe wnętrza, magiczna atmosfera, pyszna kuchnia – czy to wystarczy? Czy może jeszcze na coś należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań miejsca na przyjęcie weselne?

 

Lokalizacja

Jedną z kluczowych kwestii jest lokalizacja sali weselnej. Narzeczeni powinni zwrócić uwagę, jak daleko dworek, hotel, czy restauracja oddalone są od miejsca ceremonii zaślubin. Ważne jest, aby nie trzeba było pokonywać zbyt dużych dystansów. Pod uwagę należy wziąć również odległość od najbliższego miejsca noclegowego. Część gości weselnych na pewno będzie chciała z nich skorzystać.

 

Wielkość sali

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest wielkość sali weselnej. Bardzo często zdarza się, że właściciele lokalu do wynajęcia sali wymagają minimalnej liczby gości. Jeśli nie spełnicie tego kryterium, niestety i tak będziecie musieli zapłacić za minimalną ilość osób zawartą w umowie. Z wielkością sali związana jest także druga kwestia. 100 osób w dużej przestrzeni nie będzie czuła się miło i przytulnie. Z kolei 100 gości w lokalu dedykowanym dla 50 osób, będzie czuło się niekomfortowo.

Menu

Niektórzy uważają, że podstawą udanego przyjęcia weselnego jest smaczne wręcz przepyszne jedzenie. Podczas poszukiwań warto zwrócić szczególną uwagę na menu. W niektórych miejscach szefowie kuchni przygotowują menu degustacyjne, które Narzeczonym pomaga w podjęciu decyzji.

BIała mieszkanie, w który organizowane są śluby

Wystrój

Wesele ma miejsce raz w życiu, dlatego powinno być wyjątkowe, magiczne i przede wszystkim powinno być spełnieniem marzeń Młodej Pary. Warto pokusić się o znalezienie sali weselnej, której wnętrze sprawi, że będziecie czuć się w niej szczęśliwi. Zwróćcie uwagę na stylistykę, standard obiektu, a także na jego otoczenie.

Dodatki

Niezwykle ważne są również dodatkowe koszty, które czasami podczas wstępnych rozmów ukrywane są przed Narzeczonymi. Zapytajcie czy lokal pobiera dodatkowe opłaty za przyniesienie swojego alkoholu i tortu. Porozmawiajcie o dekoracji sali weselnej i parkingu dla gości.

 

źródło zdjęć: materiały z realizacji